Головна > Новини > Уряд затвердив правила “малої приватизації”

Уряд затвердив правила “малої приватизації”

5 червня набули чинності затверджені Кабінетом Міністрів правила прозорого продажу невеликих державних підприємств і компаній із значною часткою державного капіталу. Таким чином, була повністю сформована нормативна база, необхідна для старту в Україні програми малої приватизації.

Згідно з Законом України “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація буде відбуватись через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде пропродаж об’єктів державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств та пакети акцій суб’єктів господарювання, понад 50 % статутного капіталу яких належать державі). При цьому вартість активів таких об’єктів не має перевищувати 250 млн грн.

Серед іншого, Уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (постанова від 10 травня 2018 р. № 432 ). Документ містить детальний опис процедур, починаючи від заведення об’єктів (лотів) до системи ProZorro. Продажі, проведення електронних аукціонів і закінчуючи визначенням переможця, розміру та порядку плати за участь у ньому тощо. Крім того, затверджено Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (постанова від 10 травня 2018 р. № 433).

“Ми чітко, крок за кроком, наближаємось до старту малої приватизації. Вперше в історії країни вона буде відбуватись виключно на відкритих електронних аукціонах, — зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. — Спочатку був ухвалений новий закон, тепер розроблена вся необхідна нормативна база. В найближчі тижні мають з’явитися перші лоти в системі”.

Олексій Соболев, в.о. директора державного підприємства “Прозорро Продажі”, яке відповідає за реалізацію програми малої приватизації, зазначив, що продаж об’єктів державної і комунальної власності — це новий етап розвитку державних електронних аукціонів. “Вже більше року ми успішно продаємо активи банків-банкрутів. А віднедавна — ще й активи державних і комунальних підприємств, права оренди тощо”, — розповів він.

За його словами, наразі завершуються тестування нових процедур в електронній системі. Наступний крок — це оголошення акредитації електронних майданчиків, яке відбудеться найближчим часом.